Reprezentovali nielen školu, ale aj mesto Humenné

V piatok 10. júna 2011 sa dvojica žiakov Dominik Beňo z V.A a Ján Kačur zo VI.A zúčastnila na krajskej prezentácii ročníkových prác intelektovo nadaných žiakov vzdelávaných podľa programu APROGEN. Žiaci týchto tried každoročne vypracujú a obhajujú nimi zvolenú tému. Úspešné zvládnutie ročníkovej práce, jej obhajoba v triede pred spolužiakmi, konzultantom a vedením školy je jedným z predpokladov na postup do ďalšieho ročníka.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Naši žiaci sa na pôde Pedagogickej fakulty UPJŠ v Prešove smelo pustili do prezentácie svojich prác. Dominik na tému "Dopravné lietadlá" a Janko s pozoruhodnou prácou "O šifrovacom stroji Enigma" /používal sa v II. Svetovej vojne/. Chlapci rozhodne nesklamali nás, ani nových kamarátov z Prešova, Košíc, Ružomberka, Kežmarku, Popradu a Vranova nad Topľou.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Aj v budúcom roku sa po absolvovaní školského kola takejto obohacujúcej akcie radi zúčastníme.

Mgr. Viera Hovancová