Celoštátne kolo Olympiády v anglickom jazyku

V dňoch 1. a 2. apríla 2014 sa v priestoroch Inštitútu pre verejnú správu v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo 24. ročníka Olympiády v anglickom jazyku. Naša škola v ňom mala svoje zastúpenie tiež, pretože v kategórii 1C súťažil žiak 9.A triedy Jakub Martin.
      Účastníci v prvý deň súťaže absolvovali prehliadku Bratislavy s anglicky hovoriacou lektorkou, vďaka ktorej mali možnosť dozvedieť sa zaujímavé informácie o pamiatkach nášho hlavného mesta. Druhý deň sa už niesol v duchu súťaženia v jednotlivých kategóriách, kde žiaci potvrdzovali svoje zručnosti a vedomosti v oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania textu s porozumením, či modelovej komunikácii a práce s obrazovým motívom. Konkurencia bola naozaj silná a Jakub si v nej nakoniec vybojoval pekné 6. miesto.
      Jakubovi ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy na celoštátnej úrovni a prajeme mu, aby podobné úspechy v anglickom jazyku dosahoval aj v budúcich ročníkoch už ako stredoškolák.

Mgr. Miroslav Selecký