Noc výskumníkov

Vyberte sa so svojimi žiakmi na fantastickú cestu za objavovaním tajomstiev vedy! Toto bola výzva, ktorú sme nedokázali odmietnuť. Malí výskumníci žijú aj na našej škole, preto triedy pre mimoriadne nadané deti 3.A a 4.A sa spojili s kamarátmi z 3.C a vyrazili za poznaním. Horeli sme nedočkavosťou, kedy konečne nadíde ten deň D. Vybrali sme sa do pre nás najbližšieho mesta, kde sa táto aktivita mala uskutočniť - do Košíc.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Čakal nás tam svet vedcov, ktorý sa pre nás všetkých otvoril 28. 9. 2012 v nákupnom centre Optima. Počas 6. ročníka jedinečnej vedeckej show, Noci výskumníkov, na nás čakali pútavé vedecké prezentácie, interaktívne diskusie, množstvo noviniek z oblasti vedy a výskumu a k tomu všetkému veľa zábavy, súťaží a kultúrnych vystúpení.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Zažili sme zväčšovanie pomocou vákua, hrali sme sa so suchým ľadom, prehrabávali farebný piesok, písali neviditeľným atramentom, počítač čítal naše myšlienky aj pohyb, videli sme pod mikroskopom kliešte ohrozujúce náš život aj veľké ako arašidy, hrali sme sa s lego robotmi, diskutovali s mladými tvorcami robotov, ocitli sme sa v planetáriu aj vyrobili sme si vlastnoručne "žabí sliz" a ešte mnoho iných zaujímavých a zábavných vecí.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Najviac sa nám páčila súťaž, kedy sme museli zbierať na šiestich stanovištiach informácie, za naše vedomosti získavať body aj sladké odmeny. Ukázal sa nám svet vedy neuveriteľne zaujímavý a prístupný naozaj pre každého.

Mgr. Helena Botková