Farebný ateliér v múzeu Andyho Warholu v Medzilaborciach

Starší žiaci zo záujmového útvaru Farebný ateliér absolvovali 18. 5. 2011 zaujímavú exkurziu do Múzea Andyho Warholu v Medzilaborciach. Možno si poviete, že v tomto múzeu už bol takmer každý a hocikedy tam môžete ísť. Táto návšteva múzea však bola v čomsi predsa iná.
      Pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí Múzeum Andyho Warholu ponúkalo okrem klasickej prehliadky expozícií aj veľmi zaujímavý program pre mladých výtvarníkov a nadšencov umenia. Pracovníci múzea organizovali rôzne workshopy, happeningy, ponúkali odborný výklad, filmy, hudobnú produkciu...
      Deti sa tak zábavnou formou oboznámili s našim rodákom Andy Warholom, spoznali aspoň maličký kúsok jeho života a oboznámili sa s jeho úžasnými dielami, ktoré nejednému vyrazili dych tým, aké boli nádherné a originálne. Nádejní výtvarníci nielen spoznali svet farieb, ale ho aj aktívne tvorili.
      Inšpirovaní tvorbou Andyho vytvárali rôzne happeningy, súsošia a pokúšali sa maľbou na telo vytvoriť mimikry. Počas tvorivých dielní sa žiaci mnoho naučili. Hravou formou sa osvojili pojmy z výtvarného umenia. Veď najlepšie je spojiť príjemné s užitočným.
      Múzeum bolo nádherné, poučné a zábavné. Život a dielo Andyho Warholu bolo veľmi zaujímavé a my môžeme byť len radi, že práve zo Slovenska pochádza takýto známy umelec.

Simona Čechová
Mladý redaktor