Beseda s primátorkou mesta Humenné

Exkurzia je pre školy s alternatívnymi prístupmi príležitosťou „byť tam“, teda na miestach, kde prebieha konkrétny skutočný život a je zabezpečená jedna zo základných podmienok zmysluplného učenia - priama skúsenosť.
      Žiaci sa vždy najviac tešia, keď môžu opustiť triedu a s učiteľmi sa vydajú na exkurzie a poznávacie výlety. Tak sa to stalo aj 9. októbra 2012, keď sa žiaci tretieho ročníka ZŠ Hrnčiarskej vybrali na stretnutie s primátorkou mesta Humenné. Mnohí žiaci v priestoroch mestského úradu boli prvýkrát, preto mali pred všetkým obrovský rešpekt a na interiér sa pozerali s obdivom.
      Pani primátorka PhDr. Jana Vaľová prijala žiakov v zasadačke MsÚ, kde s nimi viedla veľmi konštruktívny a príjemný rozhovor. Počas besedy mali žiaci možnosť nielen vypočuť si zaujímavosti o meste, dozvedieť sa odpovede na svoje otázky, ale aj možnosť stretnúť sa s mestskými policajtmi, ktorí boli takisto veľmi ústretoví pri riešení problémov, ktoré nadniesli žiaci našej školy. Pani primátorka veľmi duchaplne a veku primerane odpovedala na otázky žiakov, ktorých bolo naozaj neúrekom. Okrem získaných informácií si žiaci odnášali z MsÚ aj suveníry, ktoré im majú pripomenúť deň, keď mali možnosť stretnúť a porozprávať sa s primátorkou mesta Humenné.

Za zrealizovanú exkurziu ďakujeme mestskému úradu v Humennom.

Mgr. Margareta Jevčáková