Svätý Mikuláš

Príjemná atmosféra vianočných dní nás obklopuje rok čo rok. Tešíme sa na niečo neopakovateľné, výnimočné a radostné. Tak ako to bolo kedysi, aj v súčasnosti je najobľúbenejším dátumom pre deti v predvianočnom období deň svätého Mikuláša.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      A preto sme si tento sviatok pripomenuli aj my. Mikulášovi už tradične pani učiteľka Bilšáková napísala dlhý list o tom, akých máme usilovných a poslušných žiakov a zároveň ho pozvala k nám. Svätý Mikuláš pozvanie prijal a do našej školy zavítal presne 6. decembra.
      Mikuláš spolu so svojimi pomocníkmi navštívili triedy prvého stupňa. Čert (Dominik Fecura), ktorý svätého Mikuláša sprevádza, nemal v týchto triedach veru žiadnu robotu. So školákmi len trochu požartoval a žiadneho si so sebou do pekla nezobral. Veď prečo aj, keď my máme v škole len dobrých žiakov.
      Zato anjel (p. uč. Dzurková), Snehulienka (Alexandra Bednářová) a ich pomocníci trpaslíci mali čo robiť, aby spolu s Mikulášom stihli odmeniť všetky dobré deti. Ale podarilo sa. Dobro bolo odmenené. Všetky usilovné a poslušné deti odmenil svätý Mikuláš sladkými dobrotami. Veríme, že žiaci mali z jeho návštevy veľký zážitok, a že nikto zo žiakov nenašiel vo svojom balíčku čierne uhlie od čerta.
A ak budeme aspoň takí dobrí ako teraz aj na druhý rok, Mikuláš k nám isto opäť zavíta!

Mgr. Jitka Fiľová