Svätý Mikuláš

Príjemná atmosféra vianočných dní nás obklopuje rok čo rok. Tešíme sa na niečo neopakovateľné, výnimočné a radostné. Tak ako to bolo kedysi, aj v súčasnosti je najobľúbenejším dátumom pre deti v predvianočnom období deň svätého Mikuláša.
      Aj my sme si pripomenuli tento sviatok. Mikulášovi už tradične pani učiteľka Bilšáková napísala dlhý list o tom, akých máme usilovných a poslušných žiakov a zároveň ho pozvala k nám.
      Svätý Mikuláš pozvanie prijal a do našej školy zavítal už 4. decembra. V predstihu, aby na nás náhodou nezabudol. Mikuláš spolu v doprovode svojich pomocníkov, anjela (p.uč. Kurilovej), čerta (Veroniky Sabovej), snehulienky(p. uč. Fiľovej) a sedem trpaslíkov (žiačok zo 7. ročníka), navštívil všetky usilovné a poslušné triedy 1.-5. ročníka a tých žiakov, ktorí si to zaslúžili, odmenil sladkými dobrotami.
      Veríme, že žiaci mali z návštevy svätého Mikuláša veľký zážitok a že nikto zo žiakov nedostal namiesto sladkého balíčka balíček s uhlím od čerta. A ak budeme aspoň takí dobrí ako teraz aj na druhý rok, Mikuláš k nám isto opäť o rok zavíta! Tak sa snažme ...

Mgr. Jitka Fiľová