Mikuláš

December je mesiac, keď všetci uvažujeme o tom, jako máme druhého potešiť, čo podarovať svojim najbližším. Blížia sa Vianoce.Najväčšiu radosť z darčekov majú naše ratolesti, deti. Sú spontánne, prejavujú úprimnú radosť, vedia sa tešit.
      Obrovskú radosť mali žiaci našej školy 5. decembra, lebo ich aj tento rok navštívil veľký priateľ detí - Mikuláš. Vyčaril na tvárach radosť, prekvapenie, smiech a …priniesol aj darček. Po návrate z divadelného predstavenia „Mrázik“ žiarili očká žiakov prvého stupňa nedočkavosťou. „Kedy ho konečne uvidíme?“, „Kedy príde Mikuláš?“
      A Mikuláš prišiel do každej triedy osobne v sprievode neposlušného čerta, krásneho anjela a dobrosrdečnej Snehulienky. Dobrých pochválil, menej dobrých napomenul a všetky deti obdaril. Spolu si zaspievali, zarecitovali ba aj zatancovali. Stretnutie s Mikulášom a čertom bolo aj tento rok veľkým a nezabudnuteľným zážitkom. Deťom sme spravili veľkú radosť.

Mgr. Bilšáková