Červená farba mu pristane

To, že na našu školu smútok nepatrí, dosvedčujú usmiate tváre detí, ktoré sa tešia tomu milému človeku, menom Mikuláš, ktorého sme na ZŠ Hrnčiarskej mohli stretnúť 6. decembra 2007 v doprovode čerta, anjela, snehulienky a škriatka. Svätec, ktorý kedysi potešoval chudobných ostal v srdciach detí aj dnes. Roznáša okrem usmiatych detských tváričiek aj všelijaké dobroty lahodiace našim chutiam, najčastejšie v podobe sladkostí.
      Aj keď si deti v topánkach určite niečo našli už doma, potešili ich aj naše pani učiteľky, ktoré sa postarali o to, aby detské očká zaiskrili aj v školských laviciach pri pohľade na osobu, ktorej naozaj svedčí tá červená farba. O tom, že to tak naozaj bolo, vám určite radi porozprávajú aj oni. Ak neveríte, opýtajte sa ich.

Mgr. Bibiana Bilšáková