Aktívne ukončenie „Mesiaca knihy“

Aj najmladším žiakom našej školy záleží na tom, aby sa čím skôr naučili rýchlo a s porozumením čítať. Najvhodnejšou motiváciou je porovnať svoje schopnosti s inými žiakmi školy. Preto sa žiaci prvého stupňa našej školy chceli s mesiacom marcom rozlúčiť ináč, ako je to bežné. Dohodli na spoločnom stretnutí nad jednou knihou. Žiaci si v časovom predstihu vybrali knihu, z ktorej si budú spoločne čítať. Najmladší žiaci z prvého ročníka si vybrali knihu od Márie Ďuríčkovej „Nie je škola ako škola, nie je žiak ako žiak.“
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Starší žiaci - druhého až štvrtého ročníka sa rozhodli rozčítať knihu Gabriely Futovej „Lepší otec v hrsti ako kamoš na streche.“ 27. marca 2013 nadišiel deň „D“, kedy prvým zvonením zazvonil rozprávkový zvonec a najmladší čitatelia sa začali pasovať s prvými písmenkami vo svojej knihe. Každá trieda mala na čítanie určených 30 minút, pričom sa žiaci pravidelne striedali. Žiaci, ktorí práve nečítali, nakreslili počuté príbehy na spoločné výkresy. Po prečítaní časového limitu sa každý čitateľ podpísal na spomienkovú tabuľu čitateľského maratónu. Triedy sa pravidelne striedali a pokračovali v začatom čítaní aj kreslení.
      Hotové výtvarné práce aj pamätná tabuľa s podpismi presne 146 žiakov zdobia priestory našej školy. Dúfame, že táto aktivita podporila záujem detí o čítanie ďalších zaujímavých, zábavných či poučných kníh. Tie si nemusia kupovať, mnohé netrpezlivo čakajú na záujemcov v regáloch školskej knižnice, kde ich očakávame nie len v marci.

Mgr. Helena Botková