Medzinárodný deň školských knižníc

viac fotografií
      A je to tu. Štvrtý pondelok v októbri. Pondelok, ktorý je venovaný Medzinárodnému dňu školských knižníc. A keďže aj my takúto knižnicu máme na škole, tiež sme sa pripojili k oslavám a patrične sme tento deň využili.
      Medzinárodný deň školských knižníc prvý raz vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva v roku 1999. Odvtedy sa uskutočňuje každý rok štvrtý októbrový pondelok.
      Poslaním Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva, ďalej IASL je poskytnúť medzinárodné fórum tým, ktorí sa angažujú v podporovaní efektivity školských knižníc prostredníctvom programov. IASL poskytuje poradenstvo pre rozvoj školských knižničných programov.
      Medzi členov patria: učitelia, školskí knihovníci, knihovníci, knižniční poradcovia, konzultanti, zamestnanci pracujúci v oblasti vzdelávania...

O dôležitosti školských knižníc sa nedá pochybovať. Veď nemôžeme si kúpiť každú knihu, či už odbornú, náučnú, alebo beletriu. Preto sa veľmi potešíme, keď si ju môžeme vyhľadať a požičať v knižnici. A ak by ste predsa len chceli knihu kúpiť, môžete sa inšpirovať ponukou kníh, ktorá je v týchto dňoch inštalovaná v učebni slovenského jazyka a literatúry.

A ako sme slávili my? Počas tretej vyučovacej hodiny nás naša spolužiačka Michaela Zatrochová oboznámila v jazykovom okienku s týmto sviatkom a jeho významom. Žiaci šiesteho ročníka trávili hodiny literatúry v školskej knižnici, kde im pani učiteľky Fiľová a Dzurková pripravili zaujímavé aktivity, pracovné listy a iné tvorivé úlohy.

Naša školská knižnička je síce maličká, ale plná zaujímavých kníh, o ktoré sa s láskou stará naša knihovníčka, pani učiteľka Botková. Knižnica spolu s milou pani učiteľkou je tu stále pre vás každú stredu a štvrtok od 13.00 do 15.00. Tak neváhajte a príďte sa ponoriť do nekonečných krás kníh a ich tajomstiev. Tešíme sa na vás.

Lea Rošková, Simona Čechová
Mladý redaktor