Šaliansky Maťko – školské kolo súťaže

9. januára 2009 sa v učebni SJL uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenskej povesti – Šaliansky Maťko. Súťaž dáva deťom priestor na rozvoj ich tvorivých schpností a pomáha im nadväzovať kontakty a blízke vzťahy s tvorbou J. Cígera-Hronského.
      Aj tento rok sa v príjemnej atmosfére stretli tí najlepší z našej školy, aby predviedli svoj talent a porovnali svoje schopnosti s ostatnými. Súťaže sa zúčastnilo spolu dvadsať žiakov a na ich výkony dohliadala porota: Mgr. Jana Kurilová, Mgr. Jitka Fiľová a Mgr. Helena Botková. Spomedzi všetkých talentovaných recitátorov si diplom a vecné ceny odniesli štyria najlepší z každej kategórie.
I. KATEGÓRIA:

• 1. miesto: Alžbeta Csontosová, III.A
  • 2. miesto: Barbora Karoľová, III.A
  • 3. miesto: Pavlína Šompľaková, II.A

Čestné uznania: Lucia Haurišáková, III.A
                          Diana Mundíková, II.A

• II. KATEGÓRIA:

• 1. miesto: Denis Minich, V.A
  • 2. miesto: Lívia Michaľáková, V.B
  • 3. miesto: Dominik Čičak, IV.A

Čestné uznanie: Jakub Citrjak, IV.A

• III. KATEGÓRIA:

• 1. miesto: Adrián Slobodník, VII.B
  • 2. miesto: Branislav Slobodník, VI.A
  • 3. miesto: Michaela Zatrochová, VII.B

Čestné uznanie: Alexandra Bednážová, VI.A

• Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a postupujúcim prajeme pevný neroztrasený hlas v okresnom kole. Držíme palce!