Ako to bolo ...

"Ako dopadlo stretnutie baču s kráľom Matejom, mlynára so šarkanom? Mohli Kostolnosečania utopiť hastrmana?" Nielen odpovede na tieto otázky, ale aj iné zaujímavé povesti si žiaci ZŠ na Hrnčiarskej ulici mohli vypočuť na školskom kole súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko. Stretli sa na ňom „ostrieľaní veteráni“, ktorí už vlastnia niekoľko ocenení zo školských aj okresných kôl predošlých ročníkov, ale aj začiatočníci, pre ktorých toto vystúpenie bolo ich premiérové.

V silnej konkurencii si v I. kategórii vybojovala prvé miesto, a tým aj postup do okresného kola, Dominika Košická z 3.B. V II. kategórii porotu aj divákov svojím kultivovaným prednesom najviac zaujala Michaela Zatrochová z 5.B. Na ďalších miestach sa umiestnili T. Babjak a D. Čičák z 2.A, B. Kondisová z 2.B, K. Jančíková z 3.B, N. Kotěšovská zo 4.B a D. Lučka z 5.A. Všetci si zo súťaže okrem diplomov a vecných cien odniesli aj pekné zážitky, nové recitátorské skúsenosti a poznatky.

Výsledky školského kola súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko

I.kategória II.kategória