Masky inšpirované umeleckým dielom

Ako rôzne sa dá interpretovať umelecké dielo, a najmä k čomu všetkému nás môže doviesť, zistili naši piataci počas hodín Výtvarného projektovania. Už od začiatku školského diela rozoberáme, pretvárame interpretujeme a parafrázujeme vybrané výtvarné diela. Tentoraz sme pri interpretácii prešli do priestorovej tvorby. Aby sa žiaci lepšie vcítili do umeleckého diela, ich úlohou bolo vytvoriť si masku, ktorá z daného diela vychádza a zobrazuje ľubovoľný detail diela, ktorý by sme mohli na ňom nájsť ...
      Pri rôznych interpretáciách sme sa cez kolobeh života dostali k recyklácii, triedeniu odpadu, k využitiu starých nepotrebných vecí, ktoré nájdeme doma. A keďže doma sa našli najmä staré šaty, látky a najviac staré krabice, bolo rozhodnuté. Masky sa mohli začať vyrábať. Žiaci z ich výroby mali radosť a samotná prezentácia masiek bola zaujímavá a veselá.

Mgr. Jitka Fiľová