Literárne talenty

V piatok, 22.júna, sa uskutočnilo vyhodnotenie literárnej súťaže Literárne talenty 2012. Do XXXII. ročníka tejto regionálnej súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy. Súťažné práce, ktorých do súťaže prišlo celkom 336, hodnotila odborná porota v zložení doc. PhDr. Marián Andričík, PhD. a Mgr. Markéta Andričíková, PhD.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Napriek veľkému počtu literárnych prác sa aj naši žiaci umiestnili na popredných priečkach. V poézii sme síce nedostali žiadne umiestnenie, no v próze hneď tri. V prvej kategórii (6 – 10 rokov) sa na 1. mieste umiestnil Filip Hovanec so svojou prácou „Ako Aďko a Samko cukrovú vatu preskakovali“. V druhej kategórii (11 – 15 rokov) sa umiestnil na 1. mieste Samuel Merva s prácou „O popletenom kúzelníkovi“, a na 2. mieste sa umiestnila Simona Boňková s prácou „Zatmenie mesiaca“. Čestné uznanie získal Richard Baránek s prácou „Kapusta nad mobil“.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
Všetkým výhercom a oceneným gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Jakub Überlauer
Mladý redaktor