Kukučínova literárna Revúca

V jarných mesiacoch Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyhlásilo 10. ročník celoslovenskej súťaže pre žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ KUKUČÍNOVA LITERÁRNA REVÚCA. Organizátorom súťaže už tradične bolo Prvé slovenské literárne gymnázium v Revúcej.
      Do tejto literárnej súťaže v kategóriách publicistiky, poézie a prózy sa zapojili aj žiaci zo záujmového útvaru Mladý redaktor pri ZŠ Hrnčiarskej v Humennom pod vedením pani učiteľky Fiľovej a obstáli veľmi dobre.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Publicistiku hodnotil Roman Grebáč, dlhoročný redaktor Slovenského rozhlasu. Z mimoriadne veľkého množstva súťažných prác tohtoročnej Kukučínovej literárnej Revúcej spĺňalo celkom dvadsaťšesť základné podmienky žurnalistických žánrov; prevažne publicistiky emocionálneho typu, ale aj publicistiky typu racionálneho a v jednom prípade spravodajstva. Pán Grebáč usúdil,že zo žurnalistických prác cítiť dobré vedenie pedagógmi, obzvlášť práve z našej školy. A práve tu naše žiačky dosiahli najlepšie výsledky.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Hlavnú cenu žurnalistickej práce získala Alexandra Bednářová s cyklom pozitívnych fejtónov – besedníc, ktoré sú autorsky zrelé, dobre vypointované, ľahko a čisto napísané. S niektorými fejtónmi sa umiestnila aj v zlatom pásme. V striebornom pásme sa umiestnili Natália Kotěšovská, Ráchel Reháneková a Nikoleta Taňkošová.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Poéziu a prózu hodnotil Mgr. Marian LACKO, učiteľ literárnej teórie na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu v Revúcej. Aj tu naše žiačky získali pekné ocenenia. V poézii sa v brondzovom pásme umiestnila Simona Čechová a v próze v striebornom pásme umiestnila Ráchel Reháneková.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Všetkým dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšej literárnej tvorbe.

Nikoleta Bilšáková
Mladý redaktor