ANGLICKO – RUSKÁ KUCHYŇA

Vynikajúce! Veľmi chutné! Zvláštne a vyzerá to zaujímavo!

Takýmito a podobnými výrazmi reagovali žiaci v stredu 6. apríla 2011 v jazykovej učebni. Aj v tomto školskom roku žiaci šiesteho ročníka ochutnali rôzne dobroty z anglickej a ruskej kuchyne. Teplé toasty s maslom a syrom alebo s marmeládou, teplá ovsená kaša s mliekom a medom, paradajkový šalát, strúhaná cvikla, pečené zemiakové pirohy s kapustou, smotana, tatárska omáčka, pudingový koláč, varené jablká so škoricou poliate teplým pudingom, zmrzlina, anglické keksíky nechýbali na tomto pohostení.

Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Žiaci zo 6.B a 6.C popíjali silný ruský čaj alebo pravý anglický čaj s mliekom. Učitelia anglického a ruského jazyka rozprávali prítomným žiakom o stravovacích návykoch angličanov a rusov. Počas posedenia žiaci počúvali anglické a ruské piesne.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu

PaedDr. Jarmila Žipajová a Mgr. Miroslav Sikorský