Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín je známa a obľúbená súťaž, na ktorej môžu ukázať svoje nadanie recitátori prózy či poézie už od 1. ročníka. Aj naša škola každoročne organizuje školské kolo tejto súťaže. O tom, že máme v škole ozaj dobrých recitátorov svedčí fakt, že z okresného kola si vždy odnesieme pekné umiestnenia.
      Školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa konalo už koncom februára. Zúčastnili sa ho žiaci prvého aj druhého stupňa. Odbornú porotu tvorili tri skúsené učiteľky, ktoré sa recitovaniu venujú už odmalička. V tomto roku sa na školskom kole ukázalo veľa talentovaných žiakov, ktorí súťažili v troch kategóriách: žiaci 1. - 3. ročníka, žiaci 4. – 6. ročníka a žiaci 7. – 9. ročníka. Jednotlivé kategórie boli ešte rozdelené na podkategórie próza a poézia.
      Treba uznať, že talentami sa to u nás priam “hemží“. Na tejto škole talenty ozaj netreba hľadať. Naša porota to nemala ľahké. No aj keď snaživých žiakov bolo ozaj veľa, tie najlepšie prednesy predsa len vynikli. A porota bola tento rok naozaj štedrá. V každej kategórii udelila dve druhé a dve tretie miesta. Pozrite si výsledky, a sami uvidíte :)

Naši žiaci dopadli na školskom kole Hviezdoslavov Kubín takto:

I. KATEGÓRIA:/1. - 3. ročník/

• 2. miesto: Nina Dúcová
  • 3. miesto: Barbora Karoľová
  • 1. miesto: Tomáš Horvát
  •       Víťazi školského kola nás úspešne reprezentovali na okresnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. V tomto školskom roku sa nám podarilo z okresného kola priniesť až 4 diplomy. Richard Petija získal výborné 2. miesto. Natália Capová, Liana Capová a Tomáš Horvát získali krásne 3. miesto.

"Na záver by som chcela povedať, že ako skúsená recitátorka som spoznala veľa nových talentov. Chcela by som povzbudiť deti, ktoré tento rok neuspeli, aby neboli smutné a pripravovali sa opäť na takéto súťaže. Netreba však zabúdať, že recitácia nie je len on tom, že sa naučíme text na 5.-6. minútový prednes, ale je o nadšení, vžití sa s textom, o precítení každého slova. Do prednesu treba vložiť dušu. Každá porota nechce pozerať na to, aké divadlo pri tom hráme či ako vyzeráme, skúsený recitátor hľadá prácu s textom a nadšenie, čo sa v nás ukrýva."

Ďakujem Vám aj v mene učiteliek za to, že ste našli odvahu a ukázali ste nám, čo vo vás je :) ! Dúfam, že sa na tejto súťaži uvidíme aj na budúci rok !!!

Natália Capová,
    Mladý redaktor