Hviezdoslavov Kubín - školské kolo súťaže

Už tradične v apríli na našej škole zasadajú nadšenci umeleckého prednesu a súťaže Hviezdoslavov Kubín, aby sa v jarný deň občerstvili umeleckým slovom. Do porotcovských radov tento rok zasadli ctené porotkyne-poradkyne: Mgr. Jana Kurilová, Mgr. Jitka Fiľová, Mgr. Marika Demčáková, Mgr. Helena Botková a Mgr. Helena Ivanová. Tie múdrym a skúseným okom sledovali výkony našich malých i veľkých recitátorov. Veruže, veď svojím výkonom nás prekvapili i mimoriadne nadaní a naladení prváčikovia z triedy pani učiteľky PaedDr. Kataríny Liptovskej. Im sa chceme osobitne poďakovať za účasť, keďže zatiaľ neprednášali súťažne. Ctená porota sa však potešila a veľmi ocenila ich mimoriadnu zanietenosť a rečnícky talent.
      Potešil nás i neočakávaný záujem tých starších. Veď uvážte, v troch kategóriách sa nám predstavilo spolu až 43 recitátorov. V učebni slovenského jazyka bolo teda naozaj dusno. No vládla atmosféra tvorivá a múzická. Po ťažkom a zdĺhavom rozhodovaní sa porota takmer jednoznačne zhodla a ocenila víťazov jednotlivých kategórií.
I. KATEGÓRIA:/2.-4. ročník/

• III. KATEGÓRIA:/8.-9. ročník/
  • 1. miesto: Nikola Mihalíková, VIII.B
  • 1. miesto: Daniela Onuferová, VIII.B
  •       Víťazom školského kola srdečne blahoželáme a tým, ktorí nás budú začiatkom mája reprezentovať na okresnom kole, držíme palce a želáme veľa úspechov!

Mgr. Jana Kurilová