Hviezdoslavov Kubín

„Zahrajme sa s jazykom, ten má sily za tri roty,
ľahko zvalí dom i strom. No tak poďme do roboty!“

Jazyk, ktorý je spoločenským javom, je nielen úžasným nástrojom, ale i môže byť i zdrojom radosti a zábavy či už s priateľmi alebo vo chvíľach samoty. Preto nie náhodou s ním od začiatku školského roka pracovali i zabávali sa účastníci súťaže Hviezdoslavov Kubín. Dlho mesiace pod vedením pani učiteliek cibrili a brúsili umelecké texty, aby ich napokon vo viac či menej ľúbivom prevedení tlmočili prítomným poslucháčom v školskom a okresnom kole tejto súťaže. Všetky prednesy boli ocenené spontánnym potleskom, pochvalami odbornej poroty a tie najkrajšie aj diplomami, čestnými uznaniami či vecným cenami.

A toto sú naši víťazi:

• N. Kotěšovská, 5.A
  • III. kategória /poézia/
  • D. Orendáčová, 9.A - 1. miesto v OK
  • Čestné uznania: E. Krivjanská 3.A, B. Karoľová 2.A, S. Reviľák 3.A, L. Havrišáková 2.A,
                            K. Hrabcová 4.B, A. Bazárová 4.B, K. Jančíková 4.B, D. Varga 2.A

Mgr. Anna Hajníková