Čaro jemných škrupín

Nepriaznivé počasie týchto dní neodradilo žiakov prvého stupňa od návštevy 21. ročníka výstavy KARPATSKÁ KRASLICA vo Vihorlatskom múzeu v Humennom. Žiaci tak mohli odhaľovať tajomstvá zdobených vajíčok rôzneho druhu a veľkosti, od pštrosích až po prepeličie. Na výstave sme videli kraslice zdobené širokou škálou techník — škrabané, maľované voskom, vŕtané (rishelie), obháčkované, omotávané bavlnkami, oblepované servítkami a falošný patchwork.
       Deťom sa najviac páčila ukážka techniky zdobenia voskom. Neobišli sme ani možnosť zakúpiť si zdobené kraslice, aby si deti nejaké to vajíčko mohli pridať do svojej zbierky. Kto vie, možno si v budúcnosti šikovné rúčky niektorých z nich, vyrobia aj vlastnú kraslicu.

Učiteľky I. stupňa