Veľkonočné skvosty

K najkrajším sviatkom jari patrí neodmysliteľne Veľká noc. Niektorí ju oslavujú prácou, iní sa zúčastňujú cirkevných obradov a tí, možno najmenší majú veľkú radosť zo šibačky či oblievačky.
     Či ste veriaci, alebo nie, určite mi potvrdíte, že k veľkonočným tradíciam patria jednoznačne maľované, lepené, batikované, či roznou technikou vyhotovené veľkonočné vajíčka. Aj keď sú dnes obchody preplnené čokoládovými zajačikmi, kačičkami a roznymi sladkými figúrkami svoje čaro nestratili práve tieto kraslice, ktoré nie sú určnené na pochutnanie si. Zbierku krásnych, ručne zdobených kraslíc mali možnosť vidieť žiaci našej školy vo Vihorlatskom múzeu, kde ešte stále prebieha 15. ročník výstavy, Karpatská kraslica /do 15.4.2007/.

Deti, s ktorými som túto výstavu navštívila, mali veľkú radosť nielen z prezerania si veľkonočných skvostov, ale aj z následného nakupovania krásne vyzdobených kraslíc. Touto cestou sa chceme poďakovať Vihorlatskému múzeu v Humennom a Únii žien Slovenska - Okresnej organizácii v Humennom, že nám ani tento rok nezabudli ukázať to, čo je pre tento blížiaci sa sviatok najcharakteristickejšie-velkonočné kraslice.

Ďakujeme.

Žiaci 2.B triedy zo ZŠ Hrnčiarska ul.
v Humennom a Mgr. Bibiana Bilšáková

• návrat späť