Kinematovlak

Začiatkom mája obdržala naša škola pozvánku na sprievodné podujatie Medzinárodného festivalu filmov pre deti a mládež do Kinematovlaku. Ide o špeciálne upravený železničný vozeň, ktorý premieta staré i novšie detské filmy a rozprávky. V piatok 16. mája žiaci tretieho, štvrtého, piateho a šiesteho ročníka sadli do lavíc Kinematovlaku, ktorý bol pristavený na železničnej stanici. Tento vlak od roku 2004 navštívil v Česku 120 miest a obcí, tohoto roku po prvýkrát prekročil hranice Slovenska.

Žiakov a učiteľov vítal pred vlakom maskot v prezlečení lízanky so žuvačkou. Tretiakom sa najviac páčili rozprávky Kremienok a Chocholúšik. Štvrtákom zasa rozprávka O krtkovi. V susedstve kinematovozňa jazdil po koľajniciach provizórnej Černohorskej železnice malý vláčik.

Deťom sa táto netradičná akcia veľmi páčila hlavné preto, lebo sme mali žiakov, ktorí sedeli vo vlaku prvýkrát a to im hneď premietali rozprávku. Organizátorom tejto akcie ďakujeme.

Mgr. Bibiana Bilšáková