Vitajte vo svete poézie

Nadpis Vitajte vo svete poézie nás 1. apríla čakal napísaný v triede na tabuli. V tento deň totiž medzi nás, žiakov VI.A triedy, zavítala pani Ing. Danka Kačurová. Jej cieľom bolo vtiahnuť nás do zaujímavého sveta poézie. Oboznámila nás so zákonitosťami tohto sveta. Pomocou prezentácie nám ukázala, ako sa vytvárajú kvalitné rýmy, oprášila naše vedomosti o rýmoch, veršoch, prozódii. Prednáška na odbornej úrovni bola tiež inšpirovaná Urbanovou knihou Utrpenie mladého poeta.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Nakoniec nám dala aj zopár dobrých rád ako postupovať, keď chceme vydať svoju vlastnú knihu. Porozprávala nám, aké boli jej básnické začiatky,a tiež nám dovolila nahliadnuť do jej pripravovanej knižky pre deti. Okrem krásnych básničiek na prvý pohľad zaujali aj autorské ilustrácie pani Kačurovej.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Z besedy nám utkvela jedna dôležitá myšlienka, ktorá zaznela z úst pani Kačurovej: „Prvá veta umeleckého textu musí byť premyslená, pretože sa vryje do pamäte čitateľov.“
      Ďakujeme pani Kačurovej, že si pre nás našla čas a ukázala nám čaro poézie, a tiež pani učiteľke Fiľovej, ktorá ju k nám pozvala.

Jakub Überlauer, Peter Belcák
/žiaci VI.A triedy/