JuniorWEB - 2. miesto

Junior Internet prebieha od roku 2000 každoročne v marci ako súčasť kampane „Marec, mesiac knihy a internetu“. Od roku 2006 má projekt Junior Internet medzinárodný charakter, prebieha na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku. Ani tento rok tomu nebolo inak a mladí programátori, počítačoví grafici a blogeri sa po roku opäť stretli v Bratislave na celoštátnej konferencii Junior Internet.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Konferencia prebiehala pod záštitou dekana Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, doc. Ing. P. Čičáka, PhD. a bola už tradične slávnostne otvorená prestrihnutím sieťového kábla.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Súťažiaci boli po zaregistrovaní svojich projektov zaradení do niektorej z týchto kategórií:
  • JuniorWEB - súťaž o najlepšie webové stránky a internetové projekty
  • JuniorDESIGN - súťaž o najlepší dizajn webových stránok a grafickú prácu
  • JuniorTEXT - súťaž o najlepší blogový príspevok na určenú tému
  • JuniorERB - súťaž webových stránok pre mestá, obce, regióny...
  • JuniorAPP – súťaž perspektívnych návrhov mobilných aplikácií.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Do súťaže bolo tento rok prihlásených spolu viac ako 400 rôznych projektov, z ktorých odborná porota vybrala 60 najlepších. Ich autori, medzi ktorými nechýbali ani žiaci našej školy Peter BELCÁK a Dávid GULYÁS zo 7.A triedy, sa v dňoch 23. - 25.3.2012 stretli v priestoroch konferenčnej sály hotela Barónka v Bratislave - Rači, kde prebiehala prezentácia najlepších prác.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Peter a Dávid na nej predstavili svoj projekt "e-KATEDRA" zaradený do kategórie JuniorWEB. Chlapci sa v silnej konkurencii nestratili, práve naopak, vo svojej kategórii patrili k najlepším, o čom svedčí veľmi pekné 2. miesto.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Petrovi a Dávidovi srdečne blahoželáme a prajeme veĺa ďalších úspechov.

Mgr. Marian Dobrovolný