Jazykové laboratórium máme prví ...
     "Hurááá, výborne ..." znelo chodbami ZŠ na Hrnčiarskej ulici v Humennom, v septembri tohto roku. Takto sa totiž tešili učitelia anglického a nemeckého jazyka na nové jazykové laboratórium, ktoré si vybojovali prostredníctvom projektu. Ministerstvo školstva SR ponúklo 350 000.-Sk na laboratórium za úspešne vypracovaný projekt. Ten náš sa niesol pod názvom „KANCELÁRIA MEDIÁTORA“ a jeho úspešnou autorkou je Mgr. Helena Botková.

Myšlienkou projektu bolo vytvoriť naším žiakom lepšie podmienky vo výučbe jazykov a tiež ich naučiť riešiť navonok bežné situácie a problémy akými sú napr. ľudské práva, rasizmus či týranie detí. Žiaci sa týmito problémami zaoberajú v popoludňajších hodinách. Zároveň sa učia novým spôsobom komunikácie, správania sa v takýchto nezvyčajných situáciach a iným formám výučby, ktoré toto laboratórium ponúka. Je vybavené LCD monitorom, žiackym zosilovačom, multifunkčným zariadením, datavideo projektorom, magnetickou tabuľou na pisanie fixou, ovládacou jadnotkou učiteľa a slúchadlami s mikrofónmi k dispozícií pre všetkých žiakov. Zároveň bola naša výučba obohatená o skupiny pre pedagogických, ale aj nepedagogických zamestnancov či rodičov našich žiakov. Ponúkame im získať základné vedomosti na ich využitie v bežnom komunikatívnom svete plnom rôznych technických, ale aj spoločenských vymožeností.

A touto cestou zároveň ďakujeme aj tým, bez ktorých by realizácia tohto projektu, nebola možná: PaedDr. Jarmila Žipajová, Mgr. Vladimíra Capová, Mgr. Monika Schullerová, Mgr. Miroslav Selecký a Mgr. Mária Demčáková. Veríme, že naša radosť je aj Vašou radosťou.

Mgr. Vladimíra Capová

• návrat späť