Jesenná tvorivá dielňa

Jeseň je už tu. Listy padajú, slnko sa nám ukazuje čoraz menej a všade vládne pokoj. Keďže jeseň je plná hier, radostí a zábavy, horný stupeň našej školy sa tiež v tieto dni zahral. Áno, je to tak. V posledný októbrový týždeň sa v našej škole uskutočnila jesenná tvorivá dielňa. Hodiny slovenčiny a tvorivého písania sa zmenili na dielne plné rôznych literárnych diel.
      Sviečky a jesenné dekorácie nám spríjemňovali náladu, vytvorili jesennú atmosféru, no najmä inšpirovali. Pokoj a príjemné ticho nám pomáhali vojsť do ríše fantázie.
      Po chvíli sa na papieroch začali objavovať prvé verše básní. Žiaci dávali na papier svoje pocity najskôr trochu nesmelo, no neskôr sa na papieroch objavovali celé strofy a nakoniec aj celé básne. Žiadna báseň nebola na zahodenie, v každej bol kúsok z nás, ale do tých najlepších budete môcť nahliadnuť už čoskoro v našej ďalšej zbierke detskej literárnej tvorby.
      Mnohí z nás píšu radi a takéto tvorivé dielne sú zaujímavé. Preto sa už teraz tešíme na ďalšie tvorivé literárne dielne, ktoré nám naše slovenčinárky pripravia.

Jakub Überlauer,
Mladý redaktor