Janko Hraško ešte žije

Dňa 26. 11. 2011 sa v Martine konalo odovzdávanie cien v literárnej súťaži pre základné školy Janko Hraško ešte žije. 6. ročník celoslovenskej literárnej súťaže už tradične organizuje Literárny klub Mädokýš o.z. v Martine.
      Ani naša škola tam nesmela chýbať. Do literárnej súťaže sa zapojilo viacero žiakov, ktorí počas hodín tvorivého čítania a písania pod vedením svojich učiteliek vymýšľali básne na danú tému. Viacerým sa podarilo napísať ozaj vydarené básničky, no najlepší môže byť iba jeden. A tak to aj bolo.
      Základnú školu Hrnčiarsku 13 v Humennom na celoslovenskom kole reprezentovala Alica Nergešová, žiačka VII. A, ktorá získala v CELOŠTÁTNEJ LITERÁRNEJ SÚŤAŽI ocenenie a titul Magister Hraškológie. Blahoželáme.

Jakub Überlauer,
Mladý redaktor