Hrnček medu

V utorok, 15.októbra 2013, sa v priestoroch CVČ Dúha v Humennom uskutočnil V.ročník vedomostnej súťaže pre žiakov 6. ročníkov základných škôl, Hrnček medu. Túto včelársku súťaž zorganizovalo CVČ Dúha za podpory Mesta Humenné, ZO Slovenského zväzu včelárov v Humennom a v spolupráci so ZŠ Pugačevova.
      Súťaži predchádzala beseda o živote včiel a práci včelárov počas roka. Tu sa žiaci šiesteho ročníka dozvedeli zaujímavé veci o biológii včely, jej živote a deľbe práce vo včelej rodine či o dorozumievaní sa včiel. Na doplňujúce zvedavé otázky šiestakov odpovedali včelári - Ján Kočana a Ing. Jozef Mati.
      Súťaže sa zúčastnili žiaci viacerých základných škôl a nechýbali sme ani my. Naše družstvo pod vedením pani učiteľky Evy Petrocovej bojovalo v zložení: Paula Haburajová, Marianna Kiášová, Nikoleta Kislanová a Laura Kycová.
      Dievčatám sa v súťaži darilo. No až netradičná úloha na záver vedomostnej súťaže – hod na terč – rozhodla o našom umiestnení. Aj keď dievčatá zvládali vedomostné otázky výborne, športový záver sa im nevydaril. A tak sme už po tretíkrát získali pekné 4. miesto. No nevadí. Realizátorom ďakujeme za organizáciu súťaže a tešíme sa na ďalší ročník tejto vedomostnej súťaže.

Dominika Petrocová
Mladý redaktor