Mladí zdravotníci

Svetový deň Červeného kríža každoročne pripadá na 8.mája. Tento dátum bol vybratý na počesť švajčiarskeho humanistu a filantropa Henryho Dunanta, ktorý sa narodil 8.mája 1828 v Ženeve. Dunant je jedným z otcov myšlienky vytvorenia svetovej organizácie – Červeného kríža.
Víťazná hliadka MZ II:

• Nikola Mihalíková
  • Diana Cicková
  • Gabriela Gavaľová
  • Dominika Godušová
  • Ivana Boňková
      Aj naše mesto si tento významný deň pripomína rôznymi akciami. Patrí k nim aj okresná súťaž hliadok mladých zdravotníkov - žiakov základných škôl. V tejto súťaži si žiaci overujú získané vedomosti o resuscitácii a o poskytovaní prvej pomoci pri rôznych poraneniach. Vedomosti nie sú len teoretické, žiaci bez problémov zvládnu ošetriť simulované zranenia. V boji o prvé miesto v kategórii HMZ II (žiaci 2.stupňa) zvíťazila hliadka z našej školy (Nikola Mihalíková, Diana Cicková, Gabriela Gavaľová, Dominika Godušová, Ivana Boňková). Úspech zopakovali po získanom prvenstve v minulom roku.

Mgr. Daniela Kvetanová

• návrat späť