Nádejní herci v dokumentárnom filme

V jednu marcovú stredu sa obsadili kaštieľ a skanzen v Humennom filmári z Bratislavy. Filmový štáb tu natáčal dokumentárny film o významnom učencovi, rektorovi Petrohradskej univerzity, Michalovi Baluďanskom. Tento rodák z Vyšnej Olšavy (okres Stropkov) v polovici 18. storočia výrazne ovplyvnil dejiny cárskeho Ruska.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Režisérom filmu je František Palonder, rodák z Humenného. Vo filme vystupovalo aj viacero Humenčanov, medzi inými aj žiaci z našej školy – Daniel Prč, Viktor Pavlík, Martin Dzurko, Samuel Krempaský, Richard Baránek, Sebastián Burda z V.A a Dominik Beňo, Krištof Michalko, Boris Pankovčin zo VI.A.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Nadaní žiaci z piateho a šiesteho ročníka ukázali, že okrem intelektového nadania majú aj herecké vlohy. Pán režisér bol s našimi mladými hercami spokojný. Ich výkony boli výborné. Ktovie, možno aj s týmito chlapcami sa budeme v budúcnosti stretávať na divadelných doskách alebo televíznej obrazovke...

Mgr. Jitka Fiľová