V ZŠ na Hrnčiarskej ulici straší !!!

Strach. Pocit, ktorý pozná každý z nás, pocit, ktorý nikto nechce zažiť. A predsa sa našlo 60 odvážlivcov, ktorí sa dobrovoľne rozhodli, že sa chcú báť. Ich skúška odvahy sa začala piatok 27.10.2006 o 19.00, keď s najnutnejšou výbavou stáli pred vchodom do telocvične ZŠ na Hrnčiarskej ul. O niekoľko minút títo nebojácni piataci, šiestaci a siedmaci zmenili na postavičky, ktoré by mohli účinkovať v akomkoľvek hororovom filme. Tí najzručnejší maskéri sa do svojej úlohy vžili až tak, že mnohým ich spolužiakom pri stretnutí s nimi sa zachvelo srdiečko od strachu. Po ťažkej maskérskej práci „strašidlá“ čakala odmena vo forme diskotéky a zábavných súťaží.
     V prestávkach medzi tanečnými kolami sa „strašidlá“ od p. učiteľky Daňovej, organizátorky akcie, dozvedeli zaujímavé informácie o tradíciách Halloweenu a jeho slovenskej verzie v podobe „stridžích dní“. K týmto tradíciám patria aj koledy a obchôdzky po blízkom okolí, preto sa masky vydali na strašidelnú púť do centra mesta. Svoju cestu, počas ktorej si vykoledovali aj nejaké sladkosti, zakončili na parkovisku pred budovou Okresného riaditeľstva policajného zboru, kde ich čakali príslušníci zásahovej jednotky Strediska registrácie poplachov. Týchto tvrdých chlapov halloweenské príšery nevystrašili, ba naopak, mnohé strašidlá sa naľakali, keď nocou zaznela policajná siréna a výstrely zo signálnej pištole. Tí, ktorí sa nebáli služobného psa, sa s ním aj odfotili a niektorí šťastlivci sa aj previezli v policajnom aute.
     Po týchto vzrušujúcich zážitkoch halloweenská noc pokračovala nočnou hrou v priestoroch školy. 10-členné skupinky žiakov ozbrojené len jednou baterkou sa vybrali hľadať ukrytý poklad. Na jeho získanie museli splniť sedem úloh, získať sedem indícií a hlavne prekonať strach z tmy a nočných príšer. Túto skúšku odvahy všetci zúčastnení absolvovali na výbornú. A keďže už odzvonilo aj hodine duchov, strašidlá sa mohli utiahnuť do svojich skrýš – spacích vakov, v ktorých strávili zvyšok noci. Halloweenská noc sa skončila až o siedmej hodine ráno, keď si nevyspaté, ale šťastné mátohy odvádzali ich rodičia domov. Aj keď niektorým od únavy nebolo do reči, ich spokojné očká hovorili za ne:

„Na túto noc tak skoro nezabudneme.“

Mgr. Anna Hajníková

Žeby to boli dvojčatá?! Tak začne sa to alebo nie? To je teda nuda! Rýchlo si nasaďte masky, začína sa skúšať! Opäť ste sa nepripravili. To budú zase známky!
No konečne! Z tejto masky si berte príklad, vy potvory strašidelné! A keď správne odpovieš, dostaneš aj sladkosť..., či radšej za kalíštek krvi? A toto sú hlavní protagonisti pripravovaného hororu Piatacky masaker. Samozrejme, že nechýba ani štáb s režisérkou a producentkou v jednej osobe.
Nácvik novej choreografie alebo príprava na úlohu chromej čarodejnice? Hor sa do ulíc! Debatný krúžok pri Fontáne lásky. Poslušne hlásim, že rezervované miesto je vyzametané a pripravené na akciu.
Kto si to dovoľuje rušiť nočný pokoj?! Vyber si, ktorého si dáš na raňajky! Pó-ó-zor! Ty vľavo, nevieš, že pri pozore majú byť ruky pripažené? Nové posily do zásahovej jednotky. Páchatelia, traste sa!
Ťažšiu úlohu ste už nemohli vymyslieť?! Tiež si si mohol vybrať niečo iné. Čo budem teraz večerať ja? My sa strašidiel nebojíme, veď máme dobrú ochranu. Kto hľadá nájde. Alebo aj nie?
Niečo za niečo. Buď zješ cesnak a dostaneš indíciu, alebo sa s pokladom môžeš rozlúčiť. Čo si chceš zlomiť aj druhú ruku? A takto dopadnete, keď túto úlohu nevyriešite. Týmto prítomných odsudzujem...
No čo utekáte? Vy teda nie ste typy do modelingu. Predstavujeme vám najnovší výchovný prostriedok pre nespratných žiakov. Viete, že v posteli sa nemá jesť ani piť? A hlavne vtedy, keď ste si už vyčistili zuby. Koľko koly ste vypili, keď takto vyzeráte o tretej ráno?
  • návrat späť