Halloween

Dňa 28.10.2010 sa v neskorých večerných hodinách Základná škola Hrnčiarska 13 v Humennom premenila na dom hrôzy, ktorý obývali strašidlá od výmyslu sveta. Zombie, upír, kostry, čerti... to všetko nesmelo chýbať. Veď v škole sa práve začal Halloween. Pripravili ho ôsmaci s malou pomocou deviatakov.

Táto školská akcia zorganizovaná VIII. A triedou s malou pomocou deviatakov sa začala o 18.30 vo veľkej telocvični našej školy príhovorom predsedníčky školského parlamentu, Alexandry Bednářovej. Tá oboznámila žiakov s pôvodom Halloweenu, s jeho významom, a tiež aj s pravidlami súťaží. Nasledoval fingovaný strašidelný príbeh o minulosti odkrytej pri rekonštrukcii našej školy v podaní hrôzostrašnej lady, Ráchel Rehánekovej.

Poriadne prestrašených žiakov organizátori rozdelili do skupín, ktorých úlohou bolo prejsť všetkými stanovišťami a splniť aj nesplniteľné úlohy a získať tak drahocenné podpisy. Školou sa ozývali výkriky prítomných detí, ktoré pri plnení pripravených disciplín strašili strašidlá.

Až keď úlohy splnili, začala sa poriadna zábava, a to v podobe halloweenskej diskotéky, kde sa súťažiaci, ale aj organizátori, mohli do sýtosti vyblázniť a zatancovať si. Telocvičňou zneli hity domácich aj zahraničných interpretov. Zábava gradovala. Deti, ale aj učitelia mali výbornú náladu a skvele sa bavili. Ale aj dobré musí raz skončiť, a preto o 22.00 skončil aj náš Halloween.

Všetkým organizátorom VIII. A triedy, deviatakom, zúčastneným deťom a učiteľom patrí veľká pochvala.

... aspoň máme na čo spomínať...

Nikoleta Taňkošová, Alexandra Bednářová
záujmový útvar Mladý redaktor