Výlet do Habury

V pondelok 14.6.2010 sa naša trieda rozhodla, že pôjde navštíviť obec Habura pri Medzilaborciach. Po úvodnej ceste vlakom nasadli žiaci do prenosného vozidla, ktoré nás bezpečne doviezlo do cieľa na Ranč rodiny Závackych.
      Po obhliadke množstva zvierat si mohli žiaci vyskúšať kŕmenie jeleňov, ale aj hladkanie opusteného sŕňatka, ktoré nechala jeho matka. Obdiv si zasluhuje aj súkromná poľovnícka zbierka tejto rodiny. Po ochutnávke čerstvého syra sme si pochutnali na dobrom obede v tunajšej Základnej škole so Školou v prírode v Habure. Náš spievodca nám nezabudol ukázať výstavbu nádherného dreveného kostolíka.
      Poobede sme si pochutnali na Medzilaboreckej zmrzline, obzreli si miniskanzen aj ďalšie pamätihodnosti mesta. Náš výlet sme uzavreli v Brestove, kde sme pri Rybníku našli okrem množštva krásnych miest aj kvitnúce lekno a výborné miesto na oddych.
Hostiteľom a celej rodine Závackej za ochotu a pekný zážitok ďakujeme.

Mgr. Bilšáková