F A R E B N Ý   T Ý Ž D E Ň

V predchádzajúce dni sme si rôznymi spôsobmi uctili našu Zem. Zem ako zdroj všetkého, čo potrebujeme pre život.

Jednou z mnohých aktivít bol aj FAREBNÝ TÝŽDEŇ. V priebehu jedného týždňa, od 11. - 15. apríla 2011, sme sa takmer všetci preobliekli sme do farieb Zeme a na hlavný vchod školy sme si zavesili stužku symbolizujúcu daný deň. Každému dňu v týždni totiž vládla iba jedna farba.

V pondelok to bola farba modrá. Vyjadrili sme ňou, ako veľmi nám záleží na čistote našich vôd, ale taktiež, že nesúhlasíme s jej znečisťovaním a plytvaním. Preto sme v tento deň používali vodu čo najmenej, aby nám vydržala čo najdlhšie a slúžila aj budúcim generáciám. V utorok to bola žltá farba Slnka, symbolizujúca našu závislosť na slnečných lúčoch. V stredu hnedá farba, farba úrodnej pôdy, ktorá nám dáva obživu. Keďže 1/4 zemského povrchu tvorí zeleň, štvrtok sme sa preobliekli do zelenej farby. Týždeň sme ukončili bielou farbou vzduchu, ktorý je veľmi potrebný na dýchanie.

Akcia sa mnohým páčila. Za jej zorganizovanie vďačíme školskému parlamentu, ktorý pracuje pod vedením pani učiteľky Hovancovej. Ďakujeme.

Simona Lorková, Mladý redaktor