Čo na to my, žiaci - euroškoláci

S novým rokom sme privítali na Slovensku príchod novej meny. To vie každý z nás, veď s informáciami o zmene meny sa stretávame na každom kroku. Názory na túto veľkú zmenu sú rôzne, často sa však prezentujú len názory dospelých. Preto sme sa rozhodli, že dáme priestor aj deťom, aby nám, dospelým, priblížili aj ich pohľad na túto problematiku.
Euro spadlo na Slovensko Oslavy s eurotortou
      Eurá detskými očami sa stretli s úspechom. Aj keď sme sa na ich príchod pripravovali už skôr, zaujímavejší bol návrat do školy po zimných prázdninách. S novým rokom v školských laviciach sme vítali aj novú menu. Žiakov šiesteho a siedmeho ročníka na hodinách slovenského jazyka nečakali bežné učebné témy. Rozbehla sa eurohra. Pravidlá boli prísne. Vyjadrovať sa smelo nahlas len eurojazykom, čiže všetky slová museli mať v sebe zakomponovaný symbol novej meny, alebo písomne.
Euronos s euroškolákmi Eurodomček s autorkami
      Okrem literárnych prác vznikali zaujímavé jazykové súťaže, rébusy, jazykolamy, dramatické scénky. Žiaci - euroškoláci mali možnosť vyjadriť sa aj neverbálne, výtvarným jazykom. Či sa nám to podarilo zvádnuť? Prelistujte si náš časopis, pozrite si fotky a posúďte sami ... ...
Naše euro Euromosty, ktoré nás spájajú

Mgr. Jitka Fiľová