Environmentálna konferencia žiakov 1.- 4.ročníka

Našou snahou bolo na druhom ročníku environmentálnej konferencie dať deťom možnosť vyjadriť svoj postoj k ochrane života na zemi.
      Preto sa hneď v úvode konferencie predstavil Danielko Prč z 1.A triedy pre mimoriadne nadané deti, ktorý nám vysvetlil, prečo oslavujeme tento deň. Nezabudol popísať, kedy v Černobyle vybuchla atómová elektráreň a aké dôsledky to má pre mnoho ľudí doteraz.
      Žiaci prvého stupňa našej školy rozprávali o tom, čo vedia o prírode, čítali vlastnú básnickú tvorbu na tému jari, spievali piesne o kvetoch a čítali z vlastných kníh o svojich zvieracích miláčikoch. Spolu 59 žiakov prvého stupňa našej školy sa zapojilo do environmentálnej konferencie.
      Osobitnou kapitolou a veľkým prekvapením bolo, keď k nám prišli na návštevu živé zvieratká – dva psíky a jedna vodná korytnačka. Ich majitelia nám dali presný návod na ich ošetrovanie i starostlivosť. Otázkam a odpovediam nebolo konca.
      Žiaci tretieho a štvrtého ročníka pripravili náročnejšiu formu príspevkov – prezentácie v programe Power Point. Zostáva nám už len prianie, aby deti vytrvali vo svojom snažení pri ochrane našej Zeme.
      Že v to môžeme veriť svedčí, že v súčasnosti veľmi usilovne zbierajú plastové fľaše, hliník a usilujú sa o separovaný zber odpadkov.

Mgr. Helena Botková