Elo a Nea v našej škole

Určite si viacerí z nás všimli v triedach prilepené zelené a žlté postavičky. Volajú sa Elo a Nea a pochádzajú z Východoslovenskej energetiky a.s. Každý deň nás upozorňujú na šetrenie energií. Význam energií pre život sme si priblížili aj na hodinách Tvorivého čítania a písania, a tiež na hodinách slohu. Svoje pohľady na danú problematiku sme stvárnili obrazne, formou umeleckej reči...
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      V tomto školskom roku vyhlásila Východoslovenská energetika a.s. 5. ročník literárnej súťaže pre základné školy Energetika 2011. My, žiaci II. stupňa, sme sa zapojili do súťaže prvýkrát a hneď úspešne. Cieľom súťaže bolo vytvoriť priestor pre vznik a prezentáciu tvorivých, originálnych pohľadov žiakov základných škôl na určenú tému a zároveň rozšíriť ich povedomie o energetickom priemysle. Hlavným kritériom pre žiakov II. stupňa bolo napísanie vlastného hudobného textu. Povinnými slovnými spojeniami, ktoré museli byť v texte použité aspoň raz, sú „elektrická energia“, „Zem“ a „Elo a Nea“.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Spomedzi 317 literárnych prác odborná porota vybrala 15 mladých literárnych tvorcov a medzi nimi nechýbala naša žiačka Simonka Čechová z VIII. A. Finalisti sa stretli 18. marca v budove VSE v Košiciach. Ich úlohou bolo vybojovať pre svoju školu finančné výhry. Bojovalo sa formou vedomostného kvízu. A nebol to ľahký boj. Napriek tomu žiačka VIII.A triedy Natálka Kotěšovská, ktorá nás reprezentovala namiesto chorej Simonky Čechovej, ukázala svoje všeobecné vedomosti a vybojovala pre našu školu 330 eur a ďalšie osobné darčeky.
      Obom dievčatám ďakujeme a veríme, že sa naša škola úspešne zapojí aj do literárnej súťaže Energetika 2012.

Mgr. Jitka Fiľová