Nadaní žiaci, Picasso a EDULAB

Prvé októbrové dni sme my, žiaci nadaných tried 6. a 7. ročníka zo základnej školy Hrnčiarskej 13 v Humennom, využili netradične. 12. októbra 2011 sme nelenili a spolu s našimi triednymi učiteľkami p. Fiľovou a p. Hovancovou sme nasadli do vlaku a vybrali sme sa na zaujímavú exkurziu do Bratislavy.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      V Bratislave bol už takmer každý, ale v Galérii mesta Bratislavy bol málokto z nás. Tešili sme sa o to viac, že v galérii boli vôbec prvýkrát v histórii na Slovensku vystavené originály diel slávneho španielskeho umelca Pabla Picassa.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Výstavu s názvom "Pablo Picasso: Láska a smrť. La Suite Vollard " sme si mohli vychutnať v Galérii mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci. Prezentácia obsahovala sériu Picassových grafických prác. Organizátori zaradili do zoznamu diel aj unikátnu štúdiu k jeho najznámejšiemu obrazu Guernica. Po prezretí Picassových kresieb sme sa zúčastnili na tvorivej dielni inšpirovanej práve jeho tvorbou. Prehliadkou galérie však exkurzia nekončila. Čakala nás ešte návšteva EDULABU, unikátneho centra moderných technológií priamo v centre Bratislavy.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Hlavným cieľom tohto centra EDULAB je zvýšiť popularitu využívania moderných vzdelávacích technológií na školách a ukázať prínosy a význam pre skutočnú modernizáciu vzdelávania. Aj napriek tomu, že v škole v triedach máme namiesto klasických tabúľ interaktívne tabule a pracujeme s nimi denno-denne, predsa nás to uchvátilo.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Ukážky vyučovacích hodín za pomoci najmodernejších techník boli ozaj zaujímavé. Nikomu z nás sa z tadiaľ nechcelo odísť. Ale predsa sme museli, a tak plní zážitkov a nových skúseností sme sa vybrali vlakom domov.

Janka Macháčková
Mladý redaktor