DEŇ MATIEK v I. A

Dňa 13. mája sa v I.A triede uskutočnila oslava pri príležitosti Dňa matiek. Žiaci si spolu s rodičmi, starými rodičmi a príbuznými pripomenuli sviatok, ktorý sa viaže k druhej májovej nedeli.
      Keďže sa prváci počas celého školského roka plavili po Krajine poznania, predstavili sa nám ako ozajstní plavčíci a námorníci. Veselé piesne vystriedalo pásmo o číslach, nechýbala abeceda ani báseň pre mamky. K našej rieke, po ktorej sme sa plavili patril nepochybne Hron a pesniča: „Keď sa slnko skloní na Horehroní“.
      O jarných kvetinách sme sa dozvedeli viac pri ich zbieraní a vkladaní do košíka. Piesňou na gitare všetkých rozveselila pani vychovávatelka Pečeňáková.
      Po jarnej hre „Húsky, húsky poďte domov...“ sa nám ešte predstavili naše mažoretky z tanečného krúžku. Ďakujeme všetkým prítomným za účasť a veľký potlesk.
Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Tr. učiteľka Mgr. Bilšáková