Vianočná tvorivá dielňa

Predvianočný čas je časom pohody, lásky a porozumenia. Pohoda vládne v našich domovoch, porozumenie medzi ľuďmi a láska v našich srdciach. Je to čas stretávania sa s rodinou, priateľmi, čas zbližovania sa... Čas, v ktorom sa správame milo, pokojne a pomáhame si.
      Aj my, žiaci 5., 6. a 7. ročníka sme sa rozhodli byť k svojmu okoliu milí a pozorní. A našu pozornosť chceme prejaviť nielen milými úsmevmi a dobrými skutkami, ale aj drobnými darčekmi, ktorými obdarujeme svojich blízkych.
      Aby sme však mali čím obdarovať tých, ktorých máme radi, zorganizovali sme vianočnú tvorivú dielňu pod vedením pani učiteľky Fiľovej s pomocou našich triednych učiteľov.
      Výtvarne a literárne vianočné tvorivé dielne prebiehali v triedach aj v odborných učebniach. Jednoduchšie techniky žiaci zvládli s pomocou triednych učiteľov. Zložitejšie im ukázali zaškolení starší spolužiaci, ktorí viedli jednotlivé stanovištia.
      Žiaci vyrábali zo slaného cesta anjelov a ploché dekorácie, fotorámčeky a vianočné ozdoby z kartónu, pomocou servítkovej metódy a mozaiky zhotovovali vianočné pozdravy, menovky dekoračné škatuľky, ozdobné štipce, zapichovačky. Najobľúbenejšou aktivitou však bola výroba sklenených svietnikov.
      Vyrobili sme množstvo výrobkov, ktoré môžeme podarovať svojim blízkym, alebo ako triedne kolektívy predať na školskom vianočnom jarmoku, ktorý už pre nás naše pani učiteľky chystajú.

Nikoleta Bilšáková
Mladý redaktor