Deň Zeme a jarná tvorivá dielňa

Deň Zeme je na našej škole tradíciou. Tak to bolo aj 23. apríla, keď sa opäť uskutočnil Deň Zeme a jarná tvorivá dielňa. Deň plný zaujímavých aktivít pre nás zorganizovali pani učiteľky Mgr. Petrocová a Mgr. Fiľová.
      Účastníci Dňa Zeme a tvorivej jarnej dielne boli žiaci 5.-6. ročníka, ktorí spolu s triednymi učiteľmi plnili úlihy tvorivých dielní. Každá trieda sa rozdelila na 2 skupiny (spolu 12 skupín), ktoré medzi sebou súťažili. Každá skupina si určila originálne meno a svojho vedúceho člena. Ten sa stal hovorcom skupiny, na začiatku akcie predstavil svoju skupinu a dostal do rúk hodnotiacu kartičku, ktorú si všetci spoločne vypísali a do ktorej sa zapisovali získané body. Úlohou žiakov bolo absolvovať 6 stanovíšť a čo najlepšie splniť zadané úlohy. Na jednotlivých stanovištiach koordinovali aktivity vybraní žiaci 2. stupňa.
      Žiaci 7.-9. ročníka sa spolu s triednymi učiteľmi zapojili do celoslovenskej súťaže a aktivity „Vyčistime si Slovensko“, ktorú organizuje Ministerstvo životného prostredia. Ich úlohou bolo vyčistiť odpadom znečistený úsek vybranej lokality (Hubková, Lackovce). Každá trieda si určila jedného žiaka, ktorý mal za úlohu odfotiť danú lokalitu pred, pri a po vyčistení. Keď si žiaci splnili úlohy, mohli si spríjemniť Deň Zeme opekačkou a športovými hrami. Po odchode ešte museli danú lokalitu skontrolovať, či ju neznečistili.
      V tento deň sme spojili príjemné s užitočným a aspoň trošku sme pomohli našej Zemi.

Alexandra Kušnírová
Mladý redaktor