Deň Zeme

Ani na II.stupni neostal 22. apríl, deň venovaný našej planéte bez povšimnutia. Pre žiakov 5. a 6. ročníka čakalo 23. apríla po druhej vyučovacej hodine prekvapenie. Žiaci sa rozdelili do 10-členných skupín na čele s kapitánom a plnili na školskom ihrisku postupne na jedenástich stanovištiach súťažné úlohy.
      Za ich splnenie na každom stanovišti získali pomocou indícií slová, tvoriace motto celého dňa: „ Až umrie posledný strom a posledná rieka bude otrávená a posledná ryba bude chytená, vtedy si uvedomíme, že peniaze sa jesť nedajú.“ Motto malo u žiakov vyvolať zamyslenie sa nad bezohľadným správaním sa človeka k svojej planéte. Jednotlivými súťažnými disciplínami s environmentálnym zameraním, žiaci získali nové poznatky a preverili si vedomosti z prírodopisu.

Mgr. Daniela Kvetanová

• návrat späť