28. marec - Deň učiteľov

Deň narodenia pedagóga, filozofa, spisovateľa a teológa Jána Amosa Komenského - 28. marec - sa stal pre nás, učiteľov, sviatkom. Pre pedagógov sa Deň učiteľov stal tou chvíľou počas roka, keď žiaci i spoločnosť ocenia ich prácu. Primátor nášho mesta, MUDr. Vladimír Kostilník, na slávnostnej akadémii v piatok, 26. marca, ocenil prácu humenských pedagógov, vo svojom prejave sa zamýšľal nad postavením učiteľa v súčasnej spoločnosti a pripomenul, že školstvo patrí medzi priority.
         Ocenenie si tento rok prevzali i dve učiteľky našej školy: Mgr. Bibiana Bilšáková a Mgr. Jana Kurilová. Pozvanie na slávnostnú akadémiu prijali i Mgr. Ľudmila Gajdošová, PeadDr. Katarína Liptovská, Anna Bálintová a naše bývalé kolegyne Mgr. Mária Čerňová, Mgr. Mária Plančárová a Mgr. Helena Rajňáková. Slávnostný akt oceňovania pedagógov a kultúrny program bol odmenou pre nás všetkých, ktorí svoje učiteľské remeslo považujeme za náročné a príťažlivé zároveň.