Ako mať zdravé zuby?

Uplynulý mesiac, október, bol mesiacom zdravých zubov. Počas neho sa realizuje projekt, ktorého cieľom je u verejnosti podnietiť záujem o starostlivosť o svoje zuby a celkove o ústnu hygienu. Ak je starostlivosť zanedbaná, zuby už v detskom veku postihuje zubný kaz, ktorý patrí k najčastejším ľudským chorobám.

Nielen zubný kaz bol dňa 5.11.2007 témou besedy pre žiakov 6.ročníka našej školy so stomatologičkou MUDr. Peračkovou. Pani lekárka fundovane žiakom porozprávala o stavbe zuba, jeho zložení, o správnej technike čistenia zubov, aké zubné kefky a zubné pasty sú pre nich najvhodnejšie. Zároveň sa žiaci dozvedeli, že od dvanástich rokov by mali používať aj dentálnu niť. Žiaci si všetko čo si o čistení zubov vypočuli mohli hneď aj pomocou modelov vyskúšať.

Na záver žiaci dostali od pani lekárky malé darčeky, ktoré využijú pri pravidelnej starostlivosti o svoje zuby.

Mgr. Daniela Kvetanová