„Daruj hračku“ už po tretíkrát

Vitajte v kráľovstve lenivosti! My tu máme radi hostí, čo leňošia pekne s nami. Hrnček var nás všetkých živí, nikto z nás sa neponáhľa do práce, hrnček var, ten robí divy. Varí, smaží, pečie sladké koláče. Sladká kaša dobre padne, našťastie aj bez práce jej máme dosť. Neskazí sa, nevychladne, podporuje lenivosť... .

I takéto piesne spievali minulý týždeň žiaci Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v Humennom deťom v piatich materských škôlkach. Tentoraz im zahrali hudobno-dramatické predstavenie s názvom Kráľovstvo lenivosti. Ako v každom naozajstnom kráľovstve, i v tom našom nechýbala uplakaná a rozmaznaná princeznička, jej verní dvorania, hlásateľ dobrých i zlých správ - bubeník, lenivý obuvník, usilovné tetky, obetavá Svetluška s Kvetuškou i oddaný ľud.

V poradí už tretí ročník akcie Daruj hračku mladšiemu kamarátovi, našiel svoju odozvu i tento rok a deti tejto základnej školy pod vedením pani zástupkyne Mgr. Viery Hovancovej a Mgr. Jany Kurilovej zorganizovali zbierku hračiek a detských kníh. Našich malých kamarátov tak veľmi zaujalo a potešilo nielen hravé predstavenie, spevné melódie, ale aj plné vrecia prekvapení, ktorými sme ich obdarovali.

Vo všetkých škôlkach nás deti na záver milo odmenili veselými piesňami. Každé stretnutie s našimi malými škôlkarmi nás naplnilo veľkou radosťou, rozžiarilo a rozosmialo zároveň.

Mgr. Jana Kurilová