Daruj hračku ...
    "Kde bolo, tam bolo, rovno za naším kopcom sa rozprestieralo jedno čokoládové kráľovstvo. A ako to už na svete chodí, v čokoládovom kráľovstve bolo všetko z čokolády. Aj stromy, aj domy, aj pes, aj les, aj cukornička, dokonca aj princeznička. Iba deti boli celkom ako vy...."
     Takto sa minulý týždeň prihovárali žiačky 6. ročníka Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v Humennom deťom v siedmich materských škôlkach. Potešili ich bábkovým divadielkom s názvom Čokoládové kráľovstvo. Po úspešnom odštartovaní minuloročnej akcie Daruj hračku mladšiemu kamarátovi, sa deti tejto základnej školy pod vedením pani zástupkyne Mgr. Viery Hovancovej a Mgr. Jany Kurilovej rozhodli pokračovať v tejto zbierke a potešiť deti na ich mikulášsky sviatok aj tento rok. Vyzbierali všetky pre nich už nepotrebné hračky a knihy a vzdali sa ich v prospech našich mladších kamarátov.

Deti nepotešili len plné vrecia prekvapení, ale tiež rozprávkové postavičky a dve rozprávačky:
  • mocný drak Aladár - Dominika Macková,
  • kráľ čokoládového kráľovstva - Gabriela Bilecová,
  • večne uplakaná princezná Evelínka - Kristína Kapráľová,
  • odvážny princ - Patrícia Gojdičová
  • rozprávačky - Nikola Mihaliková a Daniela Onuferová.

V každej škôlke nás deti na záver odmenili pesničkami, smejúcimi sa a rozžiarenými očkami, ktoré nám urobili veľkú radosť.

Mgr. Jana Kurilová

• návrat späť