Voda nad zlato

22. marec vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN za Svetový deň vody. Je to deň, keď si intenzívnejšie pripomíname význam vody pre ľudstvo. Práve v tento deň absolvovali žiaci 2.A, 2.C a 3.A zaujímavé exkurzie na vodárenských objektoch.
      Prvá vydarená exkurzia nám odhalila tajomstvá Čističky odpadových vôd v Humennom. Po veľmi peknej prednáške si žiaci mohli pozrieť vynovený a vkusne upravený areál tohto objektu.
      Ďakujeme za možnosť nahliadnúť aj do laboratórií, v ktorom tekutiny v skúmavkách žiarili pestrými farbami.
      Naša druhá cesta nás viedla do Úpravovne pitnej vody v Kamienke. Po zaujímavej prehliadke si mohli žiaci pochutnať na chutnom čaji. Poďakovanie si zaslúži Ing. Haluska, ktorý nás touto exkurziou sprevádzal.
      Ďakujeme všetkým Vodárenským spoločnostiam za ich namáhavú prácu a za čistú, nezávadnú pitnú vodu.

Voda je naozaj skutočný klenot, ktorý si treba vážiť.

Mgr. Bilšáková