DO ZAČÍTANIA...

Ešte raz: DO ZAČÍTANIA!

Tento pozdrav sa ozýval našou školou vo štvrtok, 24. 10. 2013. V tento deň sme sa totiž my, žiaci Hrnčiarskej školy v Humennom, rozhodli osláviť Medzinárodný deň školských knižníc. Sviatok školských knižníc zaviedla Dr. Blanche Woollsová, prezidentka IASL (International Associacion of School Librarienship) v roku 1999. Pripomíname si ho tiež každý štvrtý októbrový pondelok.
      Prirodzene, ani my sme na oslave nemohli chýbať. A oslavovali sme primerane. Na počesť školských knižníc sme sa výdatne začítali do kníh. Tento deň sme si vo všetkých triedach 5. - 9. ročníka pripomenuli na hodinách slovenského jazyka a literatúry akciou zvanou „Čitateľský maratón“.
      Literárne texty pridelené v triedach podľa veku a záujmu žiakov sa nepretržite nahlas čítali a následne rozoberali formou tvorivých úloh. Našimi triedami sa z úst žiakov ozývali literárne texty od rozprávok cez poviedky až po náučné texty celé dopoludnie. Naša školská knižnica môže byť pyšná na svojich verných čitateľov.

Jakub Überlauer
Mladý redaktor