Na Čertovom kameni

viac fotografií
      Turistom na našej škole sa znova podarila pekná, nezabudnuteľná akcia... Počasie vyšlo na jedničku s hviezdičkou, tak sme sa cez voľný deň vybrali za jednou záhadnou povesťou. Vláčik nás odviezol na sever, do obce Krásny Brod, odkiaľ sme sa po zelenej značke dostali až k cieľu nášho výletu.
      Už sme boli netrpezliví, kedy uvidíme ten kameň, ktorý vraj čert niesol na Monastyr. No keďže bol ťažký, tak ho čertisko jedno rohaté pustilo práve na kopec neďaleko obce. Uverili sme, až keď sme na vlastné oči videli tie pazúry v kameni, aj reliéf strašného čerta na skale. Nuž povedzte, kto by sa už z dnešných detí bál kamenného čerta.
      Viac sme sa potešili opekačke, hrám a súťažiam v prírode, pod briezkami. Veru pri jednej súťaži nám od smiechu až slzy tiekli. Vybláznili sme sa do sýtosti, ale na ceste domov sme sa všetci ubezpečili, že to naše Slovensko je predsa len najkrajšie na svete...

Mgr. Viera Hovancová